Slovensky

Kvalita a zákazník sú na prvom mieste

ZLEPŠUJEME VAŠE VÝROBKY. Kvalita nevzniká sama od seba. Je výsledkom neúnavného úsilia udržiavať a zlepšovať všetky aspekty výrobku – technológiu a inovácie, granulát a aditíva, organizáciu práce a odbornosť zamestnancov, logistiku, vnútorné procesy a ekonomiku celého podniku.

Ku každému zákazníkovi pristupujeme s maximálnou starostlivosťou, aby sme naplnili jeho očakávania ohľadom parametrov dodanej fólie a súvisiacich služieb. Už vyše 20 rokov vyrábame a dodávame široké portfólio prvotriednych 5, 3 a mono vrstvových polyetylénových fólií (LDPE fólie a HDPE fólie, s prídavkom LLDPE, mLLDPE, EVA, PP a rôznych aditív).

Slovpack disponuje bohatou databázou overených receptúr na nepreberné množstvo zákazníckych aplikácií, ktoré dokážeme ďalej upravovať a vyvíjať v prospech zákazníka. Bezplatne poskytujeme žiadané odborné poradenstvo, konzultácie a laboratórne merania a máme snahu nastaviť najlepšie parametre fólie pre konkrétnu zákaznícku aplikáciu.

 

Kategorizácia širokého sortimentu našich PE fólií

Receptúry – materiálová skladba PE fólií

Receptúra resp. materiálová skladba vyfukovanej fólie značne determinuje vlastnosti a náklady na výrobu fólie. Rozhodnutie o skladbe granulátov vo fólii závisí od parametrov požadovaných a dohodnutých so zákazníkom. Fólie vyrábame zo špičkových materiálov a v úzkej spolupráci s overenými a renomovanejšími svetovými výrobcami PE granulátu a aditív najmä Slovnaft a MOL Petrochemicals, ExxonMobile, Eni Versalis, Sabic, Total, Borealis, Repsol, Dow Chemical Company, Qapco, Ineos a ďalší.

Sme experti na výrobu vyfukovaných polyolefínových fólií a náš dlhodobo stabilný tím zamestnancov disponuje desiatkami rokov skúseností a bohatou databázou overených receptúr na nepreberné množstvo zákazníckych aplikácií, ktoré dokážeme ďalej upravovať a vyvíjať v prospech zákazníka, vrátane atypických fólií.

 

Rámcové parametre PE fólií

V januári 2016 sme uviedli do prevádzky novú špičkovú 5 vrstvovú vyfukovaciu linku, ktorá bola účelovo navrhnutá na výrobu vysoko-kvalitných LDPE a mLLDPE fólií a vďaka novým možnostiam kombinácie materiálov v 5 vrstvách dokážeme ponúkať nové výrobky alebo vylepšené výrobky najmä v segmente fólií pre náročnú lamináciu a potlač, balenie potravín, novín a časopisov, niektoré zdravotnícke aplikácie, skupinové balenie, presný orez, definovaná opacita, vysokopevné, pružné a tenké (od 10my) fólie a mnohé ďalšie výhody.

Rámcové parametre vyrábaných PE fólií:

Šírka plochej fólie:
Maximálny obvod:
Šírka záložky:
Dĺžka fólie:
Minimálna hrúbka:
Farba:
Potlač:
Návin:
Min. veľkosť obj.:
Dodacie lehoty:
20mm – 2 050mm
6 000mm
2 x 600mm
bez obmedzenia, resp. dĺžkou návinu
LDPE fólie: 10my, HDPE fólie: 8my
transparetná alebo rôznofarebná (aj rôzne farby vonkajšej a vnútornej vrstvy)
6 farebná alebo 4 farebná in-line potlač
priemer kotúča do 1 500mm
300 – 500kg v závislosti od typu a ceny fólie
podľa dohody, obvykle bezodkladne od ukončenia výroby

Možné úpravy LDPE a HDPE fólií:

  • pridanie LLDPE, mLLDPE, MDPE, HDPE, EVA, PP alebo rôznych ďalších prímesí a prísad
  • rôznofarebné strany napr. čierno-biela, bielo-zelená a iné
  • klzná a neklzná, lesklá a matná,
  • AntiStatická a AntiBloková úprava
  • UV stabilizovaná, AntiKorózna, Anti-Fog, InfraRay, nehorľavá,
  • korónová/ionizačná úprava pre potreby potlače
  • embossing, perforácia
  • biodegradovateľná úprava a mnohé iné.

Balenie PE fólii:

Fólia je navinutá na kartónové, kovové alebo plastické cievky s vnútorným priemerom dutinky 76 mm. Fólia je zabalená do ochrannej fólie a je fixovaná na palete páskami. Priemer návinu kotúča je obyčajne 700 – 850 mm; dĺžka je 800 – 1500 m, alebo podľa dohody medzi odberateľom a výrobcom.

Označenie kotúča a expedícia:

Každá paleta alebo kotúč je označená štítkom, na ktorom sú uvedené základné údaje – dátum výroby, šírka, hrúbka, hmotnosť, zmena ktorá daný kotúč vyrobila, prípadne dĺžka kotúčov. Zmena označenia a spôsob expedície je predmetom dohody medzi odberateľom a výrobcom.

Vyhotovenia LDPE a HDPE fólií podľa typu návinu:

prevedenie sortiment

 

Rámcové parametre konfekčných výrobkov

Šírka:
Dĺžka:
Hrúbka:
Prevedenie:
5 000mm
1 650mm
10-250my
bez záložiek alebo so záložkami, bez potlače alebo s potlačou.

 

Balenie konfekčných výrobkov:

Balíky uložené po 10 – 50 ks do kartónových krabíc, hmotnosť krabice max. 15 kg, alebo podľa požiadaviek zákazníka. 
    Where we are

Slovpack Bratislava spol. s r.o.
Vlčie hrdlo
820 03 Bratislava 23
Contacts

phone: +421 (2) 4055 6345
fax: +421 (2) 4524 4841
e-mail: slovpack@slovpack.sk 
 

Táto webstránka používa cookies, ktoré sú určené
výhradne pre správnu funkcionalitu webstránky.